SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[ART] Oszukane posiłki [cz.II] - carb nite & carb back loading

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 123830

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 346 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 7417
ok, a co w moim przypadku to tez low carb jest? wyzej opisałem ile zjadam ww, bo interesuje mnie jak z ładowaniami u mnie oraz ludzi, ktorzy wlasnie jedza wiecej tych ww. No i wiadomo, co ile w moim przypadku dałbys ladowanie skoro bf 11-12%
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
nie ma zbytnio reguły co nazywamy low carbem
tj. nie ma schematu

ilu ludzi tyle możliwości

wiadomo że 'very low carb' to mniej niz 50g ww
'hig carb' to 500-600g+
wszystko pomiędzy dla niektórych będzie 'medium czy low carb'


dla osób o budowie mezomorficznej czy tym bardziej ektomorficznej 'low' może być 2-3g/kgmc
ale edomorficznej 1-2g/kgmc

a częstotliwość ładowania jeśli bf% większy niż 10% nie częściej niż 1x w tygodniu
ale obserwuj,jeśli będzie regres to może znaczyć że złe produkty czy za często jednak [ nie wspominając że dieta przez pozostały czas tez może kuleć,ale ten aspekt pomijam,zakładając że wszystko jest tip-top - a tylko 'cheat day' ma znaczenie!]

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 195 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4706
przyczytalem caly art. i jesli nie doczytalem odp na moje pytanie prosze o wskazanie - jak sie ma podzial bialek i tluszczy w dni niskoweglowodanowe. Czy przy ladowaniach rodzaj i ilosc bialek i tluszczy ma znaczenie ? Co z zakwaszeniem organizmu w dni niskoweglowodanowe ( czy w ogole mozna mowic o zakwaszeniu )? oraz czy w okresie ladowania jemy do zapotrzebowania kcal, czy hulaj dusza, piekła nie ma ? ( chociaz wydaje mi sie ze wlasnie sie je ile chce bo w przeciwnym razie zjadloby sie 4 pączki i koniec bo przekroczone dzienne zapotrzebowanie... )

Zmieniony przez - Dremor1 w dniu 2013-11-19 13:48:59

Zmieniony przez - Dremor1 w dniu 2013-11-19 13:49:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
dni niskowęglowodanowe:
węgli między 30 a 50g
białko - skoro mało węgli to lepiej dać odrobinę więcej - więc między 2,5 a 3g/kgmc
fat - reszta

dzień CARB NITE:
jesz co chcesz
nie liczysz kcal

....z tym że można jeść co chcesz trochę gorzej,lub jeść co chcesz trochę lepiej

lepiej - o tym np. tutaj
https://www.sfd.pl/[ART]_Oszukane_posiłki_[cz.II]__carb_nite_&_carb_back_loading-t984884.html#post10


lub możesz całą noc jeść pizze,dojadać lodami i zapijając kolą
...........i tak w kółko x3 czy 4


dostarczając setki gram fatu,nie koniecznie zdrowego
setki gram fruktozy
i samej glukozy


Wtedy nawet najbardziej 'otwarta' osoba na rozwiązania dietetyczne,pewnie tego nie pochwali,bop to się dobrze skończyć nie może.

Lub możesz ten dzień zrobić tak - tak ułożyć produkty - aby jednak wielkiego 'kuku' sobie [tj. głównie poziom % bf] nie zrobić.
Żeby cały kolejny tydzień nie spalać tego co zgromadziłeś w ten dzień.

teoretycznie trudno złapać fat - ale jeśli komuś nie robi problemu zjedzenie 10 czy 15,ooo kcal przez całą noc - to jest co innego niż lekka nadwyżka.
Bo 300czy nawet 500% dostarczonego zapotrzebowania to nie to samo co 130 czy 150.



Zmieniony przez - solaros w dniu 2013-11-19 15:05:58

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 346 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 7417
solaros
dni niskowęglowodanowe:
węgli między 30 a 50g
białko - skoro mało węgli to lepiej dać odrobinę więcej - więc między 2,5 a 3g/kgmc
fat - reszta



tutaj mowa o sportach siłowych jak sama siłka + jakies aero, bo ciekawi mnie jakie dałbys btw przy sportach wytrzymalosciowych jak bjj/boks ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
wtedy 30-5og może być mało
ale z drugiej strony kto uprawia sporty wytrzymałościowe raczej nie musi martwić się o tkankę tłuszczową bo raczej jedno kłóci sie z drugim

wtedy takie metody są zbędne,jak LC czy VLC
dieta zbilansowana i ew. 1 cheat od czasu do czasu w chwili zwątpienia

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 4345 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 31239
Znowu ciekawy artykuł !;]

carb back loading bardzo ciekawe zastanawiam się nad tym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
ciekawa opcja ale imo bardziej dla osób które mają problemy ze złapanie 'masy'
dla osób które szybko łapią masę i szybko się podlewają,juz nie koniecznie

CARB NITE - cheat day 1x w tygodniu
CARB BACK LOADING - cheat day tyle razy w tygodniu ile treningów

.........nie wyobrażam sobie robić 4 x w tygodniu wyżerkę

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 4345 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 31239
tzn. ja nawet jak mam cheat to licze więc dla mnie to nie taki cheat ;] Puki co chodze głodny ed ;x co mnie nie cieszy za bardzo,nawet po dużym posiłku głodny ;x
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 826 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 203174
Solaros

Twoim zdaniem najlepsze ładowanie na Carb Nite ? Jakie produkty byś wrzucił?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pierwsze podejście do IF

Następny temat

IF a młody wiek

WHEY premium