SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[ART] Mięsnie brzucha w pytaniach i odpowiedziech.

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 47702

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 408 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5857
Pozwoliłem sobie napisać ten artykuł, gdyż nie chce mi sie już opisywać jak się powinno ćwiczyć te mięśnie, tak to bede miał artykuł i będę tam odsyłał. Ponadto, ostatnio troche pojawia się pytań na ten temat, pewnie dlatego że zaczął się sezon, choć teraz już chyba się powoli kończy.

Hmmm, czy stosować obciążenie do treningu mięśni brzucha?
No jasne że tak, czy zastanawiałeś nie kiedyś czy ćwiczyć klate z obciążeniem? Wątpie, dlatego ten misień trzeba traktować jak każdy inny. Teraz jest pytanie jak se podczepić obciążenie do nóg? Ja wziąłem stary plecak i zakładam te szelki na kostki, można także doczepić za pomocą pasa, albo jakiegoś grubego sznura.

Ile powtórzeń?
Brzuch ćwiczy się w zakresie 10-15 powtórzeń. To że powinna być większa liczba powt. to stereotyp, który nie daje żadnych efektów w praktyce. Podam wam przykład: a6w, stosował ktoś? Czy efekty były zadowalające? Tak, ja stosowałem i efekty były... właściwie żadne... Albo trening z kosmiczną liczbą powtórzeń, też stosowałem, efektów także nie było, chciaż niezła pompa była, ale nic nie rosły.

Ile razy w tygodniu?
Najlepiej raz. Ćwiczenie go więcej razy spowalnia/hamuje postęp w wielostawowych ćwiczeniach takich jak Martwy Ciąg czy Przysiad.

Przy jakim % bf widać mięśnie brzucha?
Około 10%, ale to wszystko zależy od rozwnięcia tych mięśni.

Jaka kolejność treningo mięśni brzucha?
Kolejność:
1.Dół brzucha
2.Skośne
3.Całość
4.*Superseria (nie koniecznie jeżeli w poprzenich ćwiczeniach robisz po 4 serie, jeśli po trzy to możesz dodać)

Czy mięśnie brzucha da się "naprostować"?
To zależy. Są dwie przyczyny krzywych mięśni. Pierwsza to zła technika ćwiczeń, druga to wada postawy. W przypadku pierwszej da się naprostować, w przypadku drugiej już przepadło, trza sie było za młodu nie garbić To że mięśnie brzucha są krzywe "genetycznie" to bzdura.

Czy trening mięśni brzucha spala tłuszcz z okolic brzucha?
Nie, nie da się spalić tłuszczu z poszczególnych części ciała, spalany jest równomniernie zcałego ciała. Sam trening mięśni brzucha spala tyle samo kalorii co trening innych mięśni.

A ci sądzisz o A6W i o ABS II?
O a6w powiem tyle: nie wiem po co to zostało wymyślone, trening brzucha codziennie jest bez sensu całkowicie. Jak pisałem wyżej, póbowałem, a efekty były praktycznie żadne. Samo przetrenowanie i ciągłe zakwasy, i doszukiwanie się jakiś rezultatów, których nie ma, nie bylo i nie będzie.
ABS II: Hmm, za bardzo krytykować to go nie moge, trzeba przyznać,że jest to dobry program. Probowałem, więc wiem, efekty były conajmniej zadowalające, ale jest jedno ale, jesli nie należysz do :Kubu Różowej Sztangielki, to daj se spokój, bo brzuch jest za bardzo przemęczany, bo aż 3 razy w tygodni, hamuje to postep w innych ćwiczeniach wielostawowych, a to hamuje postep w innych partiach.

Skoro jesteś taki mądry,to może podaj jakiś przykladowy plan na brzuch.
Myślisz że Ci nie podam?
1. Wznosy nóg w zwisie 4x
2.Opad z obciążeniem 4x
3.Allachy na wyciągu 4x

Jeśli mam dobrze rozwinięte (bo stosowałem się do twoich rady),ale są przykryte tłuszczem, jaki trening polecasz?
Zredukować się. Polecam trening FBW,albo split 2xpartia do tego HIIT/tabata w dni nietreningowe. Można także dodać cardio odrazu po treningu siłowym, około 20-30 min.

Dobra, już zakończyłem redukcje i mam ładne mięśnie brzucha, bo czytałem ten artykuł, ale co zrobić żeby się znowy nie zalać?
Polecam dietę Carb Cycling, masa idzie ale troszku wolniej, zato jest to sucha masa, beztłuszczowa.



Jeśli czegoś nie wiesz, to pytaj,a ja, lub ktoś Ci pomoże.

Art napisałem przedewszystkim w oparciu o wypowiedzi pumy666, któremy serdecznie dzięuje za pracę którą wkłada w to forum.

Jest to mój pierwszy art na forum, więc proszę o wyrozumiałość.
5
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3110
krótko, zwięźle i na temat, ale jeżeli się nie mylę to było coś podobnego.. co nie oznacza, że nie dostaniesz sog'a ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 408 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5857
dzięki odbijam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3110
chyba nie wszedł przez brak abonamentu ;P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1364 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 28612
gogz jak najbardziej sie z tobą zgadzam

kiedys sam robilem a6w i stwierdzilem ze to bezsensowny program, robienie po 100 brzuszkow w serii tez mija sie z celem

osobiscie polecam "kółko" na brzuch lub unoszenie nog w zwisie

pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 408 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5857
Tak zapomnialem o "kółku" jest takze bardzo dobre, przynajmniej na mnie dobrze działało.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 189 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1008
mnie to juz przy 30 powtorzeniu tak palilo ze wiecej niemoglem.
racja 10-15.

trening
dieta
suplementy
cierpliwosc

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 408 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5857
zaciekawi to kogos jeszcze?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 586 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 28134
Jest ok. Moze wreszcie nie będzie tematów typu "co po a6w ??"
SOG
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 273 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14920
Dobrze i przejrzyście napisane.

SOG leci.

gogz jak byś miał chwilę czasu to podbij do mnie na gg bo mam pewne pytania odnośnie treningu.

Pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1154 Wiek 2 lata Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 19674
Dobry art. I ciekawy pomysl z tym plecakiem i wznosem nog, tylk ojak je wtedy wznosiles, na prostych nogach przed siebie czy ugietych kolanami do klaty.

ps. mozna oplacic abona przez sms czy cos? czy tylko zakupy w sklepiku
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan na mase do oceny i poprawki

Następny temat

Mięśnie bzucha

WHEY premium