SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[ART]Jak uformować ochraniacz na zęby

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 97537

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam. W tym temacie chciałbym wyjaśnić wam jak uformować ochraniacz na zęby, popularnie zwany szczęką.


Na wstępie powiem, że najlepiej kupić szczękę pojedynczą, czyli taką, która chroni tylko górne zęby. Szczęki podwójne praktycznie uniemożliwiają oddychanie podczas sparingu, dlatego prawie nikt ich nie używa.

Teraz opisze proces formowania ochraniacza:
1. Wyjmij go z opakowania
2. Wstaw wodę, aby się zagotowała
3. Przygotuj drugą szklankę z zimną wodą
4. Wlej wrzątek do kubka lub miski
5. Włóż tam szczękę i poczekaj ok. 2min, aż zrobi się miękka
6. Włóż ją na górne zęby i zacznij dociskać palcami oraz lekko przygryź
7. Zassaj powietrze, a szczęka powinna przyssać ci się do zębów
8. Teraz weź do ust zimną wodę, którą wcześniej przygotowałeś
9. Szczęka zastyga i idealnie pasuje

Jeżeli cos jest nie tak, czyli np. wypada podczas otwierania ust czy ma jakies luzy to należy powtórzyć proces formowania od nowa, aż do skutku.

Mam nadzieje, że ten temat pomoże nowicjuszom, którzy zaczynają swoją przygodę z boksem.
10
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 780 Napisanych postów 2399 Wiek 5 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 37735
Witam wszystkich. Przepraszam, że odświeżam dość stary temat, ale mam parę pytań związanych z formowaniem ochraniacza, a że nie chce zakładać nowego tematu, także postanowiłem spytać tutaj.

Otóż zakupiłem ten oto ochraniacz http://mmaniak.pl/stormcloud-ochraniacz-szczeki-pro-p-1289.html. Przed formowaniem przeczytałem instrukcje oraz wiele tematów związanych z tą czynnością. No i tutaj pojawiają się problemy. Po formowaniu ochraniacz w miarę przylega, gdy spokojnie wypuszczam powietrze to nie wypada, ale gdy robię solidne wdechy i wydechy to wtedy spada ze szczęki. Moje formowanie wygląda tak: wrzątek wlewam do szklanki i zostawiam na 30 sekund, następnie wkładam ochraniacz na 1-1,5 minuty. Następnie wyciągam go z tej wody i zaczynam formowanie. Na sam koniec wkładam go do szklanki z zimną lub lodowatą wodą (próbowałem obu sposobów) i pozostawiam go w niej na około 30 sekund. Co robię źle? Czy może też ktoś miał podobne problemy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Taki maly artykul, zeby miec gdzie odsylac nowych, bo pytania o szczeke pojawiaja sie dosc regularnie
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 125 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1994
Bo instrukcje buraki dają bo angielsku, przynajmniej mi dobrze, że wcześniej gdzieś przeczytałem o tym i zagłębiłem się w tą instrukcję bo inaczej pewno chodziłbym z fabrycznie formowaną
5
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
Po cholerę 2 minuty szczękę we wrzątku trzymać? Jak się ją zagryza to warto też przygnieść ją językiem do podniebienia. Później wyjmujesz i wkładasz do zimnej wody, finito.
3

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ja swoja trzymalem okolo 2 minut, to ile kto bedzie trzymal to juz sprawa indywidualna, zalezna od np. jakosci materialu, grubosci itd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 125 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1994
czytać instrukcje najlepiej, u mnie pisało, że nie dłużej niż 10 sekund
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
bez przesady sie nie rozgotuje przeciez
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2465 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13268
Czas w ktorym ochraniacz posostaje we wrzatku jest sprawa idwidualna dla kazdego ochraniacza.
Te twardsze trzyma sie dluzej te bardziej gumowe trzyma sie krocej, tak samo jesli chodzi o te bardziej plastyczne robia sie bardzo miekkie po wyjeciu z wrzatku dlatego lepiej nie wyjmowac go i wkladac do zimnej wody, zamiast tego lepiej przeplukac usta zimna woda z ochraniaczem na zebach.
Dzisiaj kumpilem nowy i tu taka ciekawostka, ktos sie kiedys pytal czym sie rozni ochraniacz z takimi blaszkami, przegrodkami w miejscu gdzie beda zebiska, czy lepiej przylego trudno stwierdzic ale taka mala uwaga mozna go formowac tylko raz!
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 2 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6
witam, powiedzcie co mam zrobic jesli ochraniacz mimo wielokrotnego wrzucanie do goracej wody nie chce i tak sie w ogole trzymac szczeki ? pzdr
4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2465 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13268
sprubuj jeszzce raz ale upewnij sie ze dobrze przylegaj, jak wlozysz go do buzi masuj i dociskaj tak zeby dobrze przylegl i pamietaj zeby zassac powietrze.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 2 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6
udalo sie !! dzieki
2
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pan Robert Jarszak

Następny temat

Eliminacje do mistrzostw Polski.

WHEY premium