SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

==>Wejdź<==MIĘŚNIE, rola ich, zakwasy, kiedy są zmęczone itd..

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6413

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1129 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5742
Teraz powiem troche o mięśniach
Rola i budowa mięśni dla zainteresowanych jest opisana także i tu https://www.sfd.pl/temat243461/ by RaskuS

Poruszanie się organizmu odbywa się dzięki mięśniom, których włókna mają zdolności kurczliwe. W organiźmie człowieka wyróżnia się: mięśnie poprzeczne, gładkie i mięsień sercowy.



Mięśnie szkieletowe- W układzie ruchu biorą udział mięśnie poprzecznie prążkowane (szkieletowe). Każdy mięsień szkieletowy składa się z brzuśca (tkanka mięsna, kurczliwa) oraz ścięgna (tkanka łączna klejodajna). Brzusiec ma zdolności kurczenia sie, a ścięgna przeczepiają go do odpowiedniej części szkieletu.


Miesien po odebraniu bodźca mięsień kurczy sie- skraca swą długość...wówczas ścięgno ciągnie kość, do której jest przyczepione. Większość mięsni pobudzają odpowiednie impulsy nerwowe, przekazywane przez nerwy. Ruch kości możliwy jest dzięki stawom, którym sa one połączone. Wiele mięśni występuje parami. Mięsień kurcząc się, zamienia 30% energii mechanicznej w pracę, a 70% w ciepło. Mięśnie do pracy zużywają glukoże i tlen. Proces ten zachodzi podczas oddychania tlenowego. Jednak w czasie intensywnego treningu lub długiego chodzenia mięśnie zużywają więcejk tlenu, niż organizm jest im wstanie wytworzyć. Wtedy powstaje KWAS MLEKOWY, utrudniający prace mięśni- oznacza to, iż mięśnie są zmęczone. Po intensywnym lub podczas intensywnego treningu mówi się o bólu rąk, nóg itp. jest to przyczyną zalegania kwasu mlekowego w mięśniach które są w danej chwili używane bądź ćwiczone.

Gdy złapie skurcz...( boli ) mięsień staje się twardy i napięty. Skrucz mięśno nogi jest b. bolesny. Należy wtedy unieść samą stopę do góry, żeby mięśnie naciągnąć. Po ustaniu bólu należy rozmasowac i jest cacy.

Ze względu na kształty wyróżni się:
Mięśnie długie- występują w kończynach
Krótkie- otaczają kręgosłop i stawy
Szerokie- występują w ścianach jamy brzusznej, klatki piersiowej, miednicy
Mięśnie okrężne- np. wokól oczu, ust...odbytu...


Ze względu na liczbę przyczepów wyróżniamy mięśnie dwu-, trój-, i czterogłowe, np. mięsień dwugłowy lub czterogłowy uda, trójgłowy łydki itd. Istnieją również inne podziały, których podstawę stanopwi stosunek brzuśca do ściegna.

Mięśnie GŁADKIE powoduja poruszanie się narządów wew. (żołądka jelit, tchawicy itp.). Są one bardzo powlne i mniej się męczą tzw. poruszają. Mięsień sercowy jest najważniejszym mięśniem w naszym ciele powoduje on stałe i rytmiczne pompowanie bicie serca, robiąc skurcze wytwarzajc własne impulsy na które my nie mamy wpływu.

W ciele człowieka wystepuje ok. 600 mięśni szkieletowych.
Na twarzy mamy więcej niż 100 mięśni.
W zmarszczeniu brwi bierze udział ok.12 mięśni, a przy uśmiechu 10.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 491 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14527
Dobrze że działasz!! pochwalam!!, choć mam uwagi co do tego męczenia się mięśni no ale ok,działaj działaj

"O sporcie jesteś pokojem"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 19680 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 52823
podaj zrodlo

Czy jest forma Czy nie!
Ja i tak KOKSUJE!
--==GAINER TEAM==--
AllianceBJJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1129 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5742
Książka coś jeszcze ? no ale w miare dobrze napisane prawda??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 19680 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 52823
Jaka ksiazka?? Autor wydawnictwo Moze ksiazka od biologii?? Tak z ciekawosci pytam Bo gdzies cos podobnego widzialem

Czy jest forma Czy nie!
Ja i tak KOKSUJE!
--==GAINER TEAM==--
AllianceBJJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1129 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5742
Włąśnie od biologii stara się wkurzyła i kazała mi się uczyć, skoro sie tym interere to przeczytałem pół tej książki o wszystkim
I teraz wiem
Autora podac?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 19680 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 52823
Nie trzeba jak tak to juz wiem jaka ksiazka Tez czytalem o tym

Czy jest forma Czy nie!
Ja i tak KOKSUJE!
--==GAINER TEAM==--
AllianceBJJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1129 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5742
I co ciekawe no nie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 689 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 9896
Raskus wypełnij profil.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1129 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5742
Bez urazy ale jaki qrva profil?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
yupie_girl ZASŁUŻONA
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 4510 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 30521
albo klikasz w menu "klub" na gorze i "edytuj profil" albo na pytajnik czyli avatar nad nickiem i klikasz "profil klubowy"

a w ogole to jestes irytujacy


Pozdr.

:)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak mam postępować????HELP!!!

Następny temat

Co to jest Metabolizm?O co w nim biega itp. ZAPRASZAM

WHEY premium