SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

.: Dr Ellis :. - ukladanie diety na jego zasadach

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7173

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 218 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5296
Przeczytalem porady, wskazowki niektorych osob, ktore przeczytaly jego ksiazki (w internecie, a takze serwisie tym i innych), samych ksiazek nie jestem w stanie - moj angielski dopiero sie rozwija.

Chce sprobowac "zyc" na jego diecie opartej na jego zasadach.
W zwiazku z tym prosze osoby znajace temat o pomoc.

Przyznam ze gubie sie w calym natloku cotygodniowych nowinek z swiata dietetyki, jedni uczeni zaprzeczaja teoria innych, a powstaje z tego setka diet i sam nie wiem, ktora jest najbardziej efektywna i zdrowa.

Zaczne od tego, ze chce efektywnie zgubic z 10kg oczywiscie przy pomocy podstawy, czyli diety, i tu chce sprobowac ulozyc ja przy pomocy zasad dr Ellisa, a nastepnie na stale zaadoptowac diete jesli jej zasady okaza sie dla mnie nie dosc ze skuteczne, to moj organizm po adoptacji bedzie czul sie swietnie. Oczywiscie do tego aeroby / t. silowy.

Oczywiscie mam swiadomosc tego, ze sporo tych zasad kluci sie z roznymi innymi zasadami w innych dietach.

Prosze o :- rozwianie moich watpliwosci;
- korekte;
- poprawe i jesli cos jest zle (a pewnie jest).. to wytlumacznie na chlopski rozum, dlaczego tak jest;

Zaczynam :- najwazniejszy jest dzienny bilans kaloryczny, spozywany w 3-4 posilkach;
- bedzie to dieta skladajaca sie najlepiej z samych bialek i tluszczy, najlepiej pochodzenia zwierzecego;
- tluszcze z wskazaniem na nienasycone;
- moge bazowac na takich produktach (akurat je wszystkie bardzo lubie)
jaja (b, t) mieso (b) ryby (b) olej extra virgin (t) orzechy (t)
moge wyrzucic kompletnie ww z diety,
- moge spozywac bialko w wiekszej ilosci, niz 2gb/kmc - nadmiar nie zaszkodzi, bialko zajmie sie utrzymaniem miesni, dostarczaniem energii jak tluszcze, a czesc protein zostanie przeklsztalcona przez organizm w wegle;
- okres pelnej adaptacji diety moze osiagnac nawet pol roku;
- bilans w zaleznosci od masy / redukcji zwiekszam lub zmniejszam
- kalorycznosc poszczegolnych posilkow dostosuje poprzez wlasne wyczucie organizmu, wiem kiedy moj metabolizm osiada najwyzszy stopien i niekoniecznie jak pisze z rana, bo glownie po treningu wieczornym (silowy + aerobowy) i przedpoludniowym (po treningu hiit);

moje pytania :

- jak taka diete ulozyc znajac te zasady - w sensie podzial mikroskladnikow - podejsc do bilansu ogolnego procentowo i ustalic ile procent kcal ma pochodzic z bialek a ile z tluszczy, czy tez podejsc do tego z okreslona ilosca bialka na kmc, a nastepnie dolozyc tluszczy by wyszla porzadana ilosc bilansu kcal ogolnego;

- ile czego i na ile i jak ? ;)

- czy takie zasady, jak bialko jako ostatni posilek sa prawidlowe, czy nie powinnem sie tego zbytnio trzymac, i starczy jak zjem kolacje zachowujac bilans ?

jesli kogos interesuje - moje dane - 75kg, 174cm, 21 lat

z gory dziekuje za wszystkie wskazowki, pomoc, dyskusje
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 66 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2752
Węglowodany mniej niz okolo 25%zapotrzebowania {nie schodz do 0 z weglami]
Nasycone tłuszcze tez mozesz jesc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 66 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2752
z kalkulatora wychodzi ci okolo 2700kl a wiec zalozmy:
Wegle 20%z zapotrzebowania tj 135gx4=540kl
Białko zalozmy 2,2x75=165gx4=660
a wiec zostało 1500kl czyli 1500/9=166g tłuszczu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 218 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5296
yhmm.. 2700kcal ?

wspolczynnik 1,2 (jestem endo i to ostrym, wolny metabolizm), pracuje siedzaco

24x1,2x75= ~2000kcal
dodaje deficyt tak kolo 200-300, zalozmy 1700kcal

dlaczego zakladam, ze bialka 2,2 ? wlasnie temu zaptrzecza dr ellis z tego co zrozumialem, nadwyzka bialka jest czesciowo przemieniana w wegle, a czesciowo pozytkowana w energie, no ale z drugiej strony.. bym musial tluszczy wiecej wcinac, a za duzo tez nie zdrowo :>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 66 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2752
to se zredukuj kalorie do okolo narazie 2200kl a białko daj te 2,2-2,5g.kg
I pamietaj to tłuszcz powinien byc Głownym zrodlem kalori w diecie a nie białko.Zycie na bialko jako energetyku jest niewskazane.
A te 160-200 g tluszczu to nie jest tak duzo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 218 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5296
ale to chyba za duzo kalorii, chyba ze sie myle

24h x 75kg x 1,2 = okolo 2000 kcal, z deficytem wychodzi 1700kcal

https://www.sfd.pl/temat183506/ 

"MM: Czy jesz w ogóle jakieś węglowodany?

DE: Ograniczam je do maksimum. Nie jestem w stanie powiedzieć, czy 0 gram jest lepsze niz np 60 gram. Wiem, że większość osób po prostu nie będzie w stanie tak mocno ich ograniczyć. Jednak lepiej jest to zrobić."

z tego wynika, ze w sumie moge bez, a moj organizm chyba szybciej sie przestawi dzieki temu

dzieki za pomoc - sog :>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 66 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2752
Masz ksiązke Ellisa?W Ksiązce pisze zeby weglowodany zredukować ponizej 25 %i tak jest najlatwiej.A 0 % bedzie ci za***iscie ciezko utrzymac.Wez narazie daj te 20&wegli i zobacz czy dadzą rezultaty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
słuhcja....nie obcinaj aż tak węgli i kalori....1700kcal co to jest ???
Ty masz ćwiczyć , biegać i uprawiać sport....a jak będziesz tak jadł to nie dość że mieśnie ci polecą, nie będziesz miał siły na trening i po miesiacu zamęczysz organizm....napewno 3/4 z obecnych ma jakiś problem fatem ale nie przesadzajmy....ty ważysz 75kg to bardzo mało....ważniejsze jest zdrowie

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
ja miałem kiedyś coś podobnego że schodziłem coraz niżej i niżej z wagą i na dobre to nie wyszło....więc mówie lepiej ćwicz, biegaj...ułóż diete ponad 2000kcal...zobaczysz tłuszcz i tak z czasem poleci a będziesz wyglądał lepiej bo będziesz umięśniony...

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 218 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5296
Okej, posłuchałem sie wskazówek.. teraz proszę o pomoc w skorygowaniu.
Jest to typowa dieta low-carb, albo nawet nietypowa, bo węglowodany będe przyjmował w skąpej ilości - 20-30g otrębów, czyli nieprzyswajalnych, by zaopatrzyć się w błonnik. Planuje takie coś :

2000kcal - 40-45% białka, 50-55% tłuszczy
z samych zasad żywienia wiemy, że białka i tluszcze to zdrowa kombinacja, na której trawienie potrzeba od 2 do 4 godzin

5:00 - mała kawa i HIIT (30 min)
7:00 - pierwszy posiłek - jaja + kabanosy lub ser gouda
13:00 - drugi posiłek - jaja + karkówka
16:00 - siłownia, a potem aeroby do 18:00
19:00 - trzeci posiłek - jaja + piersi z kurczaka

CZY JA NA TYM SCHUDNĘ ? :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 2286 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 21699
no napewno schudniesz... miesnie, woda no i ten tluszcz. czlowieku wez sie za czytanie postow podwieszonych bo za miesiac bedziesz blagal na forum o pomoc!

masz mnostwo poprawionych diet redukcyjnych. wystarczy poczytac. bilans juz masz. wez 2,2g bialka 1g tluszczu i reszt wegle.

Student Turystyki i Rekreacji

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Oliwa zapobiega groźnym chorobom

Następny temat

do Huberta: Dietetyczny test szczerości

Wiecej