SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

...::: Moja walka z Ginekomastią :::...

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4499

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 220 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6318
Od bardzo dawna czytam to forum...mało pisze gdyż jestem wyznania że jeśli nie wnoszę nic nowego do danego tematu to lepiej się nie odzywać.

Dziś chce przedstawić moją drogę walki z ginekomastią która jest nie tylko zmorą sportowców ale także normalnych ludzi nie uprawiających sportu.

Około pół roku temu stwierdziłem że to nie może być lipomastia gdyż mimo wielu zabiegów z mojej strony...typu diety ostre treningi, aeroby piersi i sutki nadal okropnie odstają i mam tego dość.

Biorę telefon do ręki umawiam się do lekarza prowadzącego on oczywiście nie słyszał nawet co to jest ginekomastia więc mu wytłumaczyłem, ale on i tak swoje w okresie dojrzewania tak jest i koniec...ciul z tego że mam 20 lat wedle jego rozważań zaczynam dojrzewać.

Zniechęciłem sie i już go nie odwiedzam...dużo czytając dowiedziałem się że muszę udać się do endokrynologa który to pokieruje mnie jeśli chodzi o potrzebne badania, leczenie, dobór odpowiednich leków...tak tez się stało... koszt wizyty około 100 zł (normalna konsultacja) koszty podsumuję pod koniec.

Lekarz ten skierował mnie na badanie poziomu prolaktyny we krwi, testosteronu oraz USG gruczołów piersiowych wraz z konsultacją u tegoż lekarza który jest tez specjalistą chorób wewnętrznych. Oczywiście wcześniej zapomniałem dodać że owy endokrynolog stwierdził że to jest pewne że czeka mnie nóż i stolik operacyjny.

Wyniki moich badan byłe niepokojące prolaktyna wyniosła poziom 21.2 przy czym max. to 17 a min. to 3.5. Idąc z tymi wynikami stwierdziłem że lekarz miał racje i pokroją mnie jak świnkę bez dwóch zdań. Jednak tak się zdarzyło że mój kuzyn który jest kulturystą polecił mi innego specjalistę z którym powinienem przeprowadzić rozmowę o moim stanie zdrowia. Lekarz ten sprawdzając wyniki powiedział że trafiłem do weterynarza a nie do endokrynologa.

Skierował mnie ponownie na USG gdzie wykryto u mnie w obu piersiach dwa gruczoły o wymiarach 8x15 mm. w wyniku stwierdzono także że moje piersi mają tendencję do budowy tłuszczowej. Lekarz analizując wyniki powiedział że absolutnie nie będę operowany bo przy takim wzroście prolaktyny mogą wyciąć mi to i za 2 lub 3 lata znów gruczoły te mogą odrosnąć...załamałem sie jak to usłyszałem...pytam więc co mam więc robić by tego czegoś się pozbyć...ja byłem zwolennikiem operacji i chciałem tego jak najszybciej się pozbyć.

Po pierwsze wytłumaczył mi jakie jest duże ryzyko bo powiedział że w Polsce mamy zbyt słabych chirurgów naczyniowych by dokładnie i rzetelnie przeprowadzili ten zabieg. Prawie się wywróciłem jak ten zaczął mi mówić coś o diecie i ćwiczeniach....myślę sobie no to mnie akurat wyleczysz dietą i witaminkami. Potem wytłumaczył mi że droga jest prosta tania w leczeniu ale wymagająca trochę czasu i rzetelności w dążeniu do tego celu.

6 sierpnia idę żeby zapisał mi odpowiedzenie leki na zmniejszenie prolaktyny, dostanę także wyciąg z tribulusa na wzmocnienia także osłonowe leki na wątrobę i skład krwi. Na efekty mam czekać od 2 do 4 miesięcy i prawdopodobnie pozbędę się tego gówna na zawsze!

Sens tej wypowiedzi tkwi w tym żeby nie biec od razu do chirurga ale zastanowić się i skonsultować z dwoma a nawet jak trzeba kilkoma specjalistami w danej dziedziny medycyny i nie załamywać się że od razu jak suty odstają to chlastać je nożem. NIE NEGUJĘ tutaj lekarzy (bo sam nim nie jestem i nie będę) którzy wysłali na operację gdyż może mieli słuszność ale zachęcam gorąco do szukania alternatywy.

Koszty:
100zł - konsultacja
70 zł USG
50-70zł badania krwi
??? - leki(jeszcze nie wiem)

Po 6 sierpnia napisze jakie leki jakie stosowania ewentualne skutki uboczne i ich zapobieganie a także ich ceny.

Pozdrawiam wszystkich!!!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Na efekty mam czekać od 2 do 4 miesięcy i prawdopodobnie pozbędę się tego gówna na zawsze! - oby tak było, bo inaczej ostatecznością i tak będzie operacja - chyba, że zrezygnujesz.

Czekamy na dalsze relacje

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 4247 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 36795
Alternatywa moze byc Andractim, minusem jest dostepnosc, musialbys sprowadzac najblizej z Niemiec lub Francji.
Nastepnie to DHT i powodujne wiele skutkow ubocznych odczowalnych nawet do konca zycia, jesli Cie to interesuje poszukaj w dziale Doping.

Bynajmniej Ja wolalbym skalpel.

zdr.

Pozytywny jak HIV

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 220 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6318
Wiem czytałem trochę o tych środkach ale jak to mówią: "nie warta skórka za wyprawę" wole obrać taką drogę która jak najmniej odbije się na innych rzeczach w moim zdrowiu...jednak nie wiem do końca po co będę musiał zażywać Tribulusa?? Może potrzeba w czasie takiego leczenia wzmocnienia produkcji teścia albo...pomóżcie...w czym pomoże...w czym może zaszkodzić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 4247 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 36795
Tribulus nie wplywa dodatnio na produkcje endogennego testosteronu, byly nt. badania, jedynie moze poprawic libido. Zaszkodzic nie zaszkodzi, to preparat naturalny.

Pozytywny jak HIV

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 4154 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 45412
<Po pierwsze wytłumaczył mi jakie jest duże ryzyko bo powiedział że w Polsce mamy zbyt słabych chirurgów naczyniowych by dokładnie i rzetelnie przeprowadzili ten zabieg>

tez mysle ze skalpel
idz do dobrego chirurga onkologa

>>>unreal definition<<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 220 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6318
Co śmiesznego w tym stwierdzeniu?? Jakbym miał 7-10 tyś złotych to myślisz że pisałbym tutaj i chodził po lekarzach? Natychmiast zrobiłbym operację za granicą i byłoby po krzyku... mojemu kumplowi w Polsce chirurg prywatnie robił zanokcice(wrastanie paznokcia w skórę) i narobił mu żółtaczki...nawet procesy sądowe nic nie pomogą i zdrowia mu nie wrócą. BOJE SIĘ POLSKICH LEKARZY I ICH SCYZORYKÓW bo wiele przykładów ich niekompetencji doświadczyłem...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 89 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2062
Witaj.

Pisałem już w innym poście o gino. Coś nie do końca mówisz prawde. Sam jestem tuż przed operacją i mam dobrego prowadzącego i parę rzeczy trzeba sprostować:

Po pierwsze jak masz już gino to one nie zniknie i tu nie ma co dyskutować. kropka !
Prolaktyna na tym poziomie będzie zawsze powodowała że będzie Ci się rozwijał ten gruczoł i usuwanie może być bezcelowe jak będziesz musiał do chirurga latać co pół roku.
Pierwszy krok to wyrównać gospodarkę hormonalną a potem skalpel.
Ale jak mówiłem o tym w innym poście to ludzie się dziwili, więc Panowie czytający to tam i tu macie czarno na białym ze kolega jest ewidentym przypadkiem o ktorym ja mowilem.
Ja mam hormony wyśmienite a gino zostało z dziecinstwa wiec smialo ide pod noz. i mam pewnosc ze nie wroci. USG i biopsja dodatkowo mi wykluczyly mozliwosc guza czy nowo..... (nawet nie chce konczyc)
Temu doradcy Twojemu chodzilo o to ze Tribulusem chce podreperować produkcje wlasnego tescia, ale to nie bezie mialo absolutnie wplywu na gino ktore juz istnieje. Niech Cie podlecza a potem pod noz i nawet nie kombinuj. Jeszcze jedno, o jakich Wy tu pieniądzach gadacie. Ginekomastia jest choroba ! powtarzam chorobą ! i usunięcie jej jest refundowane przez NFZ. Pytajcie ludzi którzy to robią a nie internistów.

pozdro.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 89 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2062
Jeszcze jedno. jak myslicie kto jest najlepszym fachowcem od gruczolow piersiowych ? logiczne, ktos kto sie zajmuje chorobami sutka dla kobiet. Wycina ich 5 dziennie i temat ma tak w palcu ze szok. Poszukajcie fachowca w poradni dla kobiet a bedziecie widzieli roznice wiedzowa pomiedzy lekarzami wszystkowiedzacymi uniwersalnymi a facetem ktory 12 godzin na dzien widzi cyce: chore, zdrowe, male, duze, a wieczorem te najlepsze: wlasnej zony :)
Wyciac gruczol to podejrzewam pestka. Zaszyc sutkę idelanie potrafi krawiec z praktyką a więc kto ? ten który to robi codziennie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 220 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6318
Mariosz wiele racji w twojej wypowiedzi...ale tak jak wspominałem lekarz który miał ze mną konsultację powiedział...precyzyjne i dokładne wycięcie to pewniak że nie wróci...u mnie istnieje możliwość że jest nie tyle duże (bo 8x15 mm) ale jego umiejscowienie też jest tak rozłożone że istnieje ryzyko ponownego rozwoju. Ja nie brałem żadnych sterydów ale miałem astmę oskrzelową i wiele leków które brałem na jej powstrzymanie spowodowało tą ginekomastią lub też zahamowało jej samoistne zniknięcie w okresie dojrzewania. Nadzieja matką głupich ale chciałbym farmakologicznie to usunąć...boję się trochę tego całego cięcia.

Proszę jeszcze o wytłumaczenie jak działa Witamina B6 na gino? Ona powoduje jakąś syntezę hormonów i ich regulację czy po prostu obniża i reguluje sam poziom prolaktyny. Czytałem tez na tym forum że praktycznie NIE MA żadnych skutków ubocznych... Proszę o wasze opinie na ten temat...aha i Bromokryptyna...też wiele czytałem i mam teraz mieszane uczucia...co do tego specyfiku...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 89 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2062
Ja bym raczej od razu leciał do dobrego lekarza w celu ustalenia skąd ta wysoka prolatyna. Z tego co wiem to jej wahania są duże nawet w ciągu dnia i trzeba na czczo pobierać krew przed badaniem tego hormonu. Z tego co wyczytałem i usłyszałem (pamiętaj że nie jestem lekarzem bromokryptyna i B6 to blokery. Pobudzają wydzielaną dopaminę która podobno reguluje prolatynę. W ten sposób można zablokować jej zwiększoną produkcję podczas zażywania sterydów. Możesz też zmniejszyć jej nadmiar jak obecnie masz taki poziom. Ale bromokryptyna to podobno przekleństwo: nudności, wymioty i jakieś tam. Jak długo to można wcinać ?
No i najważniejsze. Ten przerost gruczołu który masz ewentualnie już nie wzrośnie ale też nigdy w życiu nie zmaleje, powiedziało mi to kilku specjalistów. Niektórym delikatnie udaje się zmniejszyć gruczoł ale tak naprawdę to tłuszcz który tam zalega. Sam gruczoł to tkanka nierozpuszczalna. Zresztą jak oglądałem operacje wycięcia to trochę trudno jest wyciąć kawałek bo to jest taka kulka zbita i dookoła kupa tłuszczu który też wycinają. Jeszcze jedna ważna sprawa. Wyciąć należy, nie tylko dla wyglądu ale w celach zdrowotnych. Bezpieczniej chodzić bez niż z odsłoniętym na górze gruczołem który może nam dać kiedyś popalić.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zdrowie (okulistyka)

Następny temat

pytanie o deodorant

WHEY premium