SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

....:::: Dla tych, którzy chcą jeszcze UROSNĄĆ ::::....

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 17804

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1841 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 29343
Siema, ostatnio przeczytałem pare postów z zapytaniem czy da się coś zrobić, żeby jeszcze urosnąć. To właśnie mnie skłoniło do zamieszczenia tutaj tego tekstu.

Oto pare rad tyczących się wzrostu:

" Styl Życia:

Chodzi tu głównie by był on jak najzdrowszy . Przede wszystkim liczy się zdrowe odżywianie - organizm musi mieć cały czas po dostatkiem wszystkiego czego potrzebuje (niby to oczywiste a jednak mało kto do tego się stosuje).

Były już porady w stylu pić dużo mleka - otóż są one bardzo trafne i chodzi tu nie tylko o mleko (min. 1 litr dziennie) ale ogólnie o dostarczenie budulca organizmowi aby mógł się rozwijać. Duże znaczenie ma tez jedzenie rzeczy typu żelatyna, potrzebnych do odbudowywania ubytków w chrząstkach miedzy stawami/kręgami.


Używki:

Niestety - niektóre w zbyt dużych ilościach mocno spowalniają, a nawet zatrzymują wzrost. Aby w pełni wykorzystać własną genetykę trzeba się od nich powstrzymywać (łatwo powiedzieć ale niewielu się udaje).

Ćwiczenia:

Wzrost:

Chodzi tu o różne ćwiczenia rozciągające - największy efekt dają, kiedy są stosowane w okresie intensywnego wzrostu.

- Zwis na drążku z obciążeniem na nogach, ok. 30 minut dziennie (na początku będą się robić odciski)

Ręka:

Ćwiczenia pomagające bardziej rozciągnąć palce i zwiększyć ich długość.

- Przed spaniem rozciąganie dłoni w naczyniu z gorącą wodą

- Wkładanie na noc między palce drewnianych korków po winie i zakładanie na rękę elastycznych rękawiczek, żeby korki nie powypadały (na początku po wewnętrznej stronie palców mogą się robić odparzenia)

- Kilkuminutowe zwisy na drążku na samych palcach

- Ćwiczenia przy pomocy ściskaczy (kilka serii wieczorem aż do bólu)



Cierpliwość:

To przede wszystkim - na efekty niestety trzeba będzie poczekać.


Ogólnie:

- Bardzo istotne jest codzienne rozciąganie się. Bez tego nie ma co myśleć o efektach, a łatwo też o kontuzję np. przy zwisach na drążku

- Zdrowa dieta

- Jak widać ćwiczenia są w 100% naturalne i nie wymagają żadnych substancji typu hormony itp.

- Efekty przychodzą powoli ale jednak

- Liczy się przede wszystkim cierpliwość i systematyczność

- Należy pamiętać o postępowaniu jak przy każdej innej formie treningu (rozgrzewka, masowanie stawów, odżywianie, odpoczynek) "

Tekst nie jest mojego autorstwa. Znalazłem go na paru stronach o tematyce sportowej.

Co Cię nie zniszczy to Cię wzmocni !!!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 74 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1463
*ale tu mośki są... zwisanie na drążku powoduje rozciąganie kręgosłupa a nie palców czy skóry...co za idioci

* 30 min - myślę że to trochę za długo, chyba że rozłożone na cały dzień to jeszcze przejdzie, proponował bym jednak krótkie rozciągania na drążku ale bardzo często w ciągu dnia, kiedy tylko przechodzimy obok

* zwisanie na drążku to żadne obciążenie dla stawów, przecież ręka Ci się
nie urwie! chyba że ważysz 200kg,

* co do samego rozciągania, należy to robić aż do bólu, własnie aż będzie strzelać i chrupać, o to chodzi że rozciągnąć te wszystkie chrząstki, i nie przejmuj się jak Cię będzie później trochę bolało, zwisaj raz na jedej ręce, raz na drugiej, wyginaj się, chuśtaj, jednym słowem rób wszystko!

Nigdy nie przestane ćwiczyć, choćby nie wiem co.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 262 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3658
może ktos więcej sobie przeczyta...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
było
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja mam 14 lat i jestem wysoki ale jednak zaczne się do tego stosować żeby być wyższym. A co do metod to spoko zero wydatków nic nie stracisz a zyskasz pare cm Dał bym soga ale nie mam abonamentu ale jak będzie kasa to dam bo i tak wisze juz paru osobom :pp
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
co to jest "zwis ok 30 min dziennie"?to bajka dla dzieci!!!szkoda czasu ma "zwis"ha ha ha.ale bzdura.p.s.moze stanie na głowie 1 godz dziennie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Było w Sportach Ogólnorozwojowych!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 119
Ja mam 13 lat i 1.70 wzrostu dla mnie to troche za malo. Chcialabym miec jakies 1.75 ale niewiem co mam robic zeby tyle miec
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 470 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15412
Gościu jak masz 13 lat i 170cm to sie nie przejmuj mozesz jeszcze urosnąć niektórzy rosną do 21 lat ty moze nie do tylu ale pewnie nie skończysz rosnąć mając 13 lat ja mam 17 lat 177cm i mysle ze jeszcze urosnę :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 72 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2317
Mania najlepszym sposobem bedzie nic nierobienie , gwarantuje ze urosniesz :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 226 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4876
Zwis na drążku około 30 min dziennie ??? to chyba jakiś okrótny żart, to jest wielkie obciązenie dla stawów barkowych nawet krótki zwis ale 30min ?. Raczej chodzi o 5x30sekund jak to polecał Mawashi. Z resztą niektóre osoby mogą mieć przeciwskazania do wiszenia na drązku.

Ja naprzykład po 3 seriach po 30s wiszenia przez cały wieczór czuje strzelanie w kręgosłupie i najrózniejszych stawach jakiego nigdy wcześniej niemiałem, Dodam że rozciągam się (streching) po każdym treningu i przed wiszeniem na drązku. Ma ktoś coś podobnego?

lol... ale stary post, sory

Zmieniony przez - Cementuz w dniu 2006-08-17 14:02:38

" ...So now you see the light
Stand up for your rights... " Bob Marley

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 60 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1040
Zgadzam się z wypowiedzią Wacek15... sam mam teraz 17 lat... nic nie robiłem przez te lata.. zadnych rociągan.. nic...i mam teraz 186 cm wzrostu... dodam tez ze moim zdaniem nie da sie przyspieszyc wzrostu... tyle ile masz zapisane ze urosniesz tyle urosniesz i nic tego nie zmieni... a te rozciagania itp.. to tylko po to by miec dłuzsze palce.. koniczyny itp... czyli rozciaganie skóry... pzdrawiam !
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

biceps

Następny temat

Osobisty Trener?

WHEY premium