SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

+35 Zgubić brzuch i wzmocnić mięśnie jednocześnie?

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 13996

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 6
Witam wszystkich serdecznie!
Mam 36 lat. 10 lat byłem kucharzem, czyli zero diety, niezdrowe, tłuste, cięzkie jedzenie. Wcześniej byłem DJ-em, singlem, czyli zła dieta, alkohol, nieregularne spanie... W efekcie tego wszystkiego ważę 98kg (3 miesiące temu 104kg), ale mam 191cm wzrostu. Od 2 lat mam już ustatkowane życie, żonę, dwójkę dzieciaków i przyszedł czas, by wreszcie o siebie zadbać, na poważnie. Nie jestem zielony totalnie jeśli chodzi o siłownię, trenowanie, redukcję itd, bo już wcześniej kilkukrotnie próbowałem coś ze sobą robić, ale zawsze było coś, co spowodowało, że przerywałem treningi. Widzę się jako dość wysokiego i szerokiego faceta o chudych rękach i nogach, za to wielkim brzuchu. Zdrowotnych problemów raczej żadnych nie odnotowałem... Moje pytania, to:
-czy można jednocześnie gubić brzuch i łapać masę mięśniową? Jeśli tak, to jaki zestaw ćwiczeń po kolei stosować? Ktoś mi kiedyś sugerował najpierw mięsnie, a zaraz potem aeroby, ale ktoś inny stwierdził, że spalę mięśnie, a nie tłuszcze... (Mam w domu do dyspozycji bieżnię, hantle, sztangę, ławeczkę)
-jaką suplementację stosować? Spalacz? Bulk? Gainer? (Chyba nie...), Białko? Węgle? L-karnityna? Kreatyna?.....
-mój problem polega na tym, że mogę trening robić dopiero około 22:00-23:00, ponieważ do 22:00 najczęściej pracuję. Jeśli o tej porze ćwiczę, to jak przyjmować ewentualne odżywki, węgle, białka...?
-byłem na diecie Natur House'a jakiś czas temu - nie byłem zadowolony, od 3 tygodni na diecie od dietetyka sportowego i tu już jest efekt i jest zadowolenie. Ale jak wiadomo, sama dieta to tylko początek. W idealnym świecie chciałbym zamienić na brzuchu bojler na kaloryfer i ostro wzmocnić ręce i plecy :) Proszę o rady i dziękuję z góry wszystkim.


Zmieniony przez - carbon-dioxide w dniu 2018-04-23 19:31:44
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2181 Napisanych postów 6161 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311111
Moim zdaniem za wcześnie na takie rozważania. Nie masz czasu? Ślubna marudzi?
https://www.t-nation.com/workouts/primer-4-big-bad-basic-workouts 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Żeby było wiadomo o czym gadamy, na początek wrzuć jakieś zdjęcia sylwetki i tę dietę od dietetyka.

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
1 Teoretycznie można gubić tłuszcz i budować mieśnie jak jesteś początkujący, ale raczej u Ciebie redukcja ile zbudujesz to nie wiadomo, redukcja pdostawa zapewne
2 Wszelkie odżywki stosujesz wg braków, brakuje białka dajesz białko itd, spalacze zostaw na później
3 Po treningu trzeba coś zjeść, jak nie masz ochoty na stały posiłek można dać bulka od biedy
4 co do diety od dietetyka, wszelkie odżywki powinien je tam uwzględnić, nie ma ich w rozpisce to nie stosujesz.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12128 Napisanych postów 21946 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627073
Czesc! Przyłączam się do rady Szajby żebyś wrzucił foto sylwetki plus aktualna dietę. Zdrowotnie jesteś Ok? Żadnej cukrzycy czy nadciśnienia? Jaki masz rozkład dnia ze kończysz robotę o 22? Może mógłbyś ćwiczyć rano? Suple może narazie sobie podaruj - kardio tez. Przy tej wadze może spacery lub rower. Siłowe jak najbardziej - fajnie ze masz sprzęt w domu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2181 Napisanych postów 6161 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311111
A co złego jest w treningu o 22 czy nawet 23?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2181 Napisanych postów 6161 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311111
A tak poza tym, to kolega w necie poszuka Starting Strength albo nawet lepiej Greyskull Lp i następny rok treningów zaplanowany
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12128 Napisanych postów 21946 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627073
Trenerze - niektórzy nie maja tyle zaparcia co Ty. Zrozum tych maluczkich, którzy jeszcze nie połknęli bakcyla żelastwa:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12071 Napisanych postów 30493 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130566
Pewnie po pracy idziesz spać? (Do żony. Tak bym robił )
Lepiej byłoby wstać wcześniej i zrobić trening.
Trening siłowy wystarczy. Prze całe życie trenowałem głównie w domu.
Wystarczy drążek i jakieś sztangielki.
Wysoki jesteś i ta waga nie jest duża.
Trening zależy od tego ile czasu możesz na niego przeznaczyć.
O suplementacji porozmawiamy później - na razie nie potrzebujesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1180542
wiadomo, że jak wstaniesz z kanapy i zaczniesz regularnie ćwiczyć to wzmocnisz mięśnie,
ale nie czarujmy się, budowa trwa długo (a im później się zacznie tym dłużej), więc jak nie masz pokładu mięśni z młodości to po redukcji będzie chudo, ale efekt świeżaka powinien działać i z czasem staniesz się silniejszy, a mięśnie będą mocniejsze, większe i bardziej sprawne
zacznij się zdrowo odżywiać, regularnie i mądrze ćwiczyć, a jak masz wątpliwości to wklejaj konkrety, jak jesz, jak ćwiczysz to wtedy można będzie coś pomyśleć
od Ciebie i Twojej determinacji głównie będzie zależało ile będzie trwała redukcja, jak wykorzystasz swoje możliwości do zbudowania mięśni

powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 6
Postaram sie odpowiedzieć wszystkim... Diety całej nie będę chyba tu pisał, napiszę jutro przykladowy 1 dzień. Jest ustalona na 28 dni i ma się potem powtarzać od nowa. Jutro pewnie tez wrzucę jakieś swoje zdjęcia. Dietetyczka zrobiła mi dietę na 2000kcal 5 posiłków dziennie. I mowila, żebym ćwiczył silowo, a cwiczenia plus dieta spowodują że brzuch spadnie. Wedlug niej mialem nie iść w redukcję, jezeli nie tylko to jest na celu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 6
Nie mam nadcisnienia i jestem zdrowy. Do 25 roku zycia sporo gralem w kosza poki kolano mi nie strzelilo, wiec i kondycje jakas tam mam. Zadnej cukrzycy, powtarzam, mam 36 lat, nie 66 :) Stac mnie na wiecej niz rowerek i spacerek :) Po prostu kiedys za duzo bylo alko, a do tej pory zywilem sie glownie pizza, kfc i kebabami, ale mam juz ten etap za soba.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
WHEY premium