SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Żylaki Wszystko o żylakach . Operacja i po .

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 33157

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2777 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 26262


A więc zaczne temat o żylakach nie wiem czy był czy nie ale mam nadzieje ze sie komus sprzyda moja "notatka"

Wiele osob na forum ma problemy z zylakami albo przez cwiczenia albo genetycznie jak ja
Zylaki-naczynia żylne zmienione chorobowo wskutek zmian wstecznych .Czynnikami sprzyjającymi powstawaniu żylaków jest zastój żylny występujący podczas długiego stania (np. fryzjerzy, chirurdzy), zwiększone ciśnienie w żyłach na skutek utrudnionego odpływu (np. ciąża, podnoszenie ciężarów, zaparcia). Zapobieganie polega na noszeniu elastycznych pończoch, opasek, gimnastykowaniu kończyn

A teraz pytania na ktore odpowiem miałem operacje czy po operacji wyskoczyły jakies komplikacje ?
Nie . Jestem pół roku po operacji i nie mam żadnych problemów , nogi mnie nie bolą jak wczesniej . Wiele osob mowi ze operacja boli - bzdura nie w moim wypadku ( operacja żylaków na jądrze jest bolesna ). Chyba że było ciećie koło pachwiny ale nie jest to ból nie do zniesienia tak jak pisza znawcy na forum.

Okres przerwy od siłowni ?
2-4 tygodnie i zaczołem cwiczyc mięsnie w ktorych nie angażuje nóg. A nóg nie cwiczyłem przez okres ok.3 miesiecy .

Znieczulenie ?
Tak . Albo zastrzyk w kregosłup ( nie polecam zawroty glowy po operacji i odczucie "ogłupeinia") albo tabletka ( która wybrałem i byłem zamroczony ok.1-2 godizny po operacji ale apetyty od razu wrocił

Przed operacja nie nalezy pic i spożywać jedzenia przez okres ok.24 godzin . Dostaje sie czopka po przyjsciu do szpitala.

Profilaktyka :
Noszenie uciskowych opasek.

Po operacji ?
Tydzień leżałem w łóżku po operacji aby szwy sie zrosły i żeby niczego nie uszkodzić.

Czas czekania na operacje ?
I tu jest problem ja czekalem ponad rok , ale mysle ze prywatnie mozna szybciej.

Mam zylaki co robić ?
Idz do naczyniowca nie ma na co czekac, operacja jest w moim zdaniu najlepszym wyjsciem, gdyz masci nie przynosza oczekiwanego rezultatu.Lepiej zrobić operacje , gdyz za to płacimy a doszły mnie słuchy że bedzie to płatne wkrotce.

Mialem operacje zylakow czy to koniec ?
Zalezy od genetyki . Ja mam tendecje do zylakow i lekarz mi powiedział ze bede miec jeszcze 3-4 operacje w swoim zyciu.
Teraz dodam zdjecia przez i po operacji . Po wkleje po treningu jak mi kumpel zrobi zdjęcie

Macie pytania pytajcie . Postaram sie odpowiedziec na nie , gdyz wiekszosc osob co pisze o operacji i zylakach nie miało z tym stysznosci . Sam przed operacja szukalem jakiegos dobrego artykułu ale nic nie znalazłem Mam nadzieje ze pomogłem.
2

Wychowany na Polskiej ziemi mych korzeni sie nie wypre

http://www.sfd.pl/Moje_Skromna_Domowa_Siłownia-t754975-s3.html#post11 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
Witam



Żylaki to problem dotykający duży odsetek populacji, a szczególnie dotyczy on kobiet. Według niektórych doniesień dolegliwośc ta obejmuje ok. 20% całej populacji dorosłych kobiet, a więc występuje trzy razy częsciej niż w przypadku mężczyzn. Żylaki są objawem niewydolności żył i mogą mieć one poważne następstwa, stąd nie powinnismy ich traktować jedynie jako problemu natury kosmetycznej. Żylaki powinniśmy leczyć bądź zapobiegać ich powstawaniu. Tutaj według wielu ekspertów duże znaczenia ma aktywnośc fizyczna.


Żylaki czesto występują u osób pracujących w pozycji stojącej lub siedzącej .Dlaczego ? Wtedy krew ma lepsze warunki ku temu, by zalegać w żyłach dolnej połowy naszego ciała. Może się to wydawać zbyt proste, ale dobrym ćwiczeniem w profilaktyce żylaków jest...chodzenie. Warto przerwe w pracy wykorzystywać na krótki spacer, gdyż wzmagamy wówczas drenaż limfatyczny/przepływ krwi. Jeśli nie mamy podczas pracy takiej możliwości to dobrze zażywać więcej ruchu w czasie wolnym. Kiedy już jesteśmy zmuszeni do długiego siedzenia w jednej pozycji to warto często ruszać stopami i unikać zakładania nogi na nogę. Natomiast podczas stania dobrze przenosić ciężar ciała z jednej nogi na drugą.


Te bardzo proste triki mogą zapobiec powstawaniu żylaków, więc działajmy zgodnie z zasadą "lepiej zapobiegac niż leczyć".


Pozdrawiam












Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2018-03-06 10:11:51

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2777 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 26262
Po operacji ?
Zapomniałem dodać że nogę trzeba bandażować ok miesiaca czasu po operacji i musi byc w miarę możliwości ucisnieta.Nie polecam operacji zylakow w lecie , gdyz o morzu,żwirowni,plaży możecie zapomniec nie mozna sie kapać z powodu szwów i nie bardzo opalac bo zostana plamy,blizny po szyciu.

przed operacja:
Golenie całej czesci ciała ,gdzie znajduje sie żylak. Proponuje zrobić to w domu ja nie zostałem poinformowany i pielegniarki goliły mnie na sucho na "szybkości" wiec mi całe nogi pozacinały.Lekarz mi zapomniał o tym wczesniej powiedzieć więc wolę napisać .

Wychowany na Polskiej ziemi mych korzeni sie nie wypre

http://www.sfd.pl/Moje_Skromna_Domowa_Siłownia-t754975-s3.html#post11 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2777 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 26262


Po operacji
1

Wychowany na Polskiej ziemi mych korzeni sie nie wypre

http://www.sfd.pl/Moje_Skromna_Domowa_Siłownia-t754975-s3.html#post11 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21745 Napisanych postów 71304 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575840
Dobre info.
Priv z pewnością tyle się nie oczekuje.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 31 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 382
siema tez mam zylaki i napewno czeka mnie operacja ale jak narazie cwicze dalej bo nie umiem sie rozstac z siłka tymbardziej swoja :D zastanawia mnie tylko jedno bo jeden czy cwiczyc nogi lightowo czy nie... ?! ostatnio na treningu troche je bandazuje myslisz ze to cos daje? pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 31 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 382
z tego co rozmawiałem z lekarzami ( oczywiscie ich wiedza nie była szałowa w zakresie silownia vs zylaki) i podobno jesli cwicze górne partie miesni to pompuje krew do nog a tam wiadomo mam z***ane zastawki i krew nie chce wracac do serca przez to zyły puchna etc. i lepiej cwiczyc te nogi zeby wypompowac ta krew z nog... co myslicie o tym !?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 804 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31871
HutnikNH widze ze dobrze opisales swoj przypadek.
Tez bede za jakis czas usowal operacyjnie zylaka, a narazie nie moge w necie nigdzie znalezc jak jest z cwiczeniem nóg i jakie cwiczenia moga najgodrzej wplywac na zylaki.
chodzi mi glownie o martwy ciag, przysiady ze sztanga i inne cwiczenia na stojaco.
Moze wy cos wiecie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 151
Jak by ktoś chciał sobie zoperować żylaki na jądrze to tu już troche dłużej trzeba by odpocząć.
Mi cięli brzuch (okolice pachwiny) i zalecenie było,żeby miesiąc wogóle nie dźwigać.Po miesiącu wróciłem do pracy i moze przez pierwsze 2 dni coś tam czułem przy dźwignięciu czegoś cięższego,a tak to luzik,jednak z ciężarami na siłowni bym się bał szarpać (akurat wtedy nie ćwiczyłem) i jak już to bym może robił z obciążeniem 60-70% tego co zwykle i unikał bym ćwiczeń w których brzuch jest mocno obciążany,ewentualnie jeszcze miesiąc bym się wstrzymał z treningiem.

Jedyny ból jaki towarzyszy tej zabawie to ciągnąca rana na brzuchu przez jakiś tydzień-dwa (po 9 dniach zdjęcli mi szwy) i ewentualnie po ustąpieniu żylaków jądro jest przez jakiś czas bardziej wrażliwe i lekkie obijanie może zaboleć,ale po jakiś 3 miesiącach to mija.

O dziwo u mnie w mieście czekałem 3 miesiące na zabieg,ale to może dlatego,że operował mnie ten sam lekarz który przyjmował w przychodni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 804 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31871
a co myslicie o wpuszczanu tej trucizny do żyły. Jest to platne, ale nie warto by tego spróbować zamiast od razu isc pod nóż?
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1593 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 31243
Siema
Sorki ze odswiezam temat ale nie moge znaleźć odpowiedzi na pytanie -
7 tygemu mialem operacje zylaków metodą klasyczna ,refundowaną przez nfz (niepamietam nazwy).Juz po 2tyg dostałem zgode napowrót do delikatnych treningow. Forma wróciła,nic nie boli ale nie robie nóg na razie ani MC. i Tu moje pytanie -czy i po jakim czasie mozna zacząć robić nogi i mc??
Natknałem się na wiele komentarzy ze trening nog odpada przy sklonnosci do zylaków wiec sam juz nie wiem..
Lekarze tez nie maja na ten temat jakies wielkiej wiedzy- najprosciej zakazac...
Podzielcie się swoimi doswiadczeniami i opiniami
1

...Ale w końcu czym jest ból? Tylko reakcją neuronów. Chemicznym fenomenem, który zachodzi w naszym mózgu... doznaniem, iluzją...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 180 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 66542
Według mnie, to można ćwiczyć, jednak nalezy się zaopatrzyć w skarpetki uciskowe. Mnie takie kosztowały ok 150 zł.

Do tego chodzę w nich praktycznie codziennie, aby zapobiec nawrotom żylaków ( też miałem operację ).
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PIERCING - info

Następny temat

Ból lewego jądra i podbrzusza

Wiecej