SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] 2pac01 i trudne początki w drodze do lepszego ja

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 42719

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 226 Wiek 39 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 9259
Witajcie!

To mój pierwszy post na tym forum i zarazem początek drogi po lepsze samopoczucie, zdrowie i sylwetkę tak więc chciałbym się ze wszystkimi przywitać i już na wstępie pogratulować tak bogatego w wiedzę teoretyczną i praktyczne porady forum. Nie ukrywam że rozglądam się tu już od jakiegoś czasu ale dopiero dziś postanowiłem ze napiszę. Prosiłbym Was na wstępie drodzy koledzy i koleżanki o sprawdzenie mojej diety pod względem kaloryczności i prawidłowego doboru posiłków a także o ewentualne sugestie i poprawki. Jeżeli chodzi o moją skromną osobę to mam 28 lat i wiele poważnych problemów w życiu osobistym za sobą. Od 2 miesięcy wychodzę na prostą zarówno psychicznie jak i fizycznie. Jednym z moich nowych priorytetów jest doprowadzenie się do porządku po długim beznadziejnym związku w którym zapuściłem się totalnie. Jeszcze kilka miesięcy temu ważyłem 120kg a brzuch już prawie woziłem na taczce, miałem z tego powodu problemy z sercem...może nie poważne ale z jedną z zastawek...o otłuszczeniu narządów nie wspominam. Nie będę się też rozpisywał o dotychczasowej diecie bo naprawdę nie ma o czym...powiem tylko że było zawsze dużo i tłusto...no i piwko...duuuuużo piwka a w weekendy wódeczka i jeszcze więcej żarcia...wstyd...chodziłem troszkę na spacery no ale co może dać spacer z brzuchem na taczce? Chyba tylko spokojniejsze sumienie :D Pierwsza zmiana przyszła na początku maja. Jako że jestem z pochodzenia góralem ruszyłem na szlak...Zacząłem od godzinki dziennie i stopniowo zwiększałem ilość przebytych km oraz trudność szlaków. Dzisiaj schudłem do 107kg i robię spokojnie 20km po górach ale staram się wybierać szlaki o średnim podejściu. Miesiąc temu zachęcony dietą ABS znalezioną na MH (czemu nikt ich nie lubi?)rozpocząłem treningi. Jeszcze w ramach wyjaśnienia dodam że na razie nie posiadam żadnego sprzętu do ćwiczeń oprócz własnego tłuszczu stąd wybór padł właśnie na ten konkretny trening. Jeżeli będę miał już kondycję na tyle dobrą że ten plan przestanie mi wystarczać kupię ławkę z potrzebnym osprzętem (tylko gdzie ja ją wstawię?). Ale do rzeczy...moim celem jest pozbycie się tłuszczu i wyrzeźbienie sylwetki...masy mam chyba pod dostatkiem :D Podczas jednego treningu (poniedziałek, środa i piątek) wykonuję taki zestaw(na razie 2 serie po 15 powtórzeń ciągiem bo więcej nie daje rady):

1.podciąganie na krawędzi stołu
2.pompki na ścianie
3.pompki na podłodze
4.unoszenie ramion z krzesłem przed sobą
5.unoszenie ramion z krzesłami na boku (coś jak machanie skrzydłami)
6.unoszenie pleców i nóg w leżeniu na brzuchu
7.wyrzut nogi do tyłu w klęku podpartym
8.przysiady
9.wspinanie na palcach
10.nożyce leżąc na plecach
11.brzuszki
12.brzuszki ze skrętem (na boczne mięśnie brzucha)
13.podciąganie nóg pod kątem do brody leżąc na plecach (ćwiczenie na dolne mięśnie brzucha)

We wtorki, czwartki i soboty w ramach ćwiczeń aerobowych wybieram 15km szybkiego marszu (2h) albo 30-40min ostrego podejścia pod górę w warunkach leśnych w zależności na co mam ochotę i do tego po jednej serii i 15 powtórzeniach robię:
nożyce leżąc na plecach
brzuszki
brzuszki ze skrętem (na boczne mięśnie brzucha)
podciąganie nóg pod kątem do brody leżąc na plecach (ćwiczenie na dolne mięśnie brzucha).

Moje obecne wymiary:
ENDOMORFIK (chyba)
Wzrost: 186 cm
Waga: 107 kg
Obwód klatki: 108 cm
Obwód bicepsa: 32 cm
Obwód bioder: 107 cm
Obwód w pasie: 112 cm
Obwód uda: 67 cm
Obwód przedramienia: 27 cm
Obwód łydki: 43 cm
Obwód nadgarstka 19 cm

Teraz troszkę o diecie. Żeby nie zadawać mnóstwa głupich pytań przeczytałem wszystko co było podwieszone w dziale odżywianie i zmajstrowałem swoją pierwszą w życiu dietę. Przy jej układaniu przyświecało mi aby nie była aż tak bardzo monotonna i spełniała wszystkie swoje podstawowe funkcje. Zawarłem w niej 5 posiłków spożywanych co 4 godziny bo uważam że naprawdę nie ma potrzeby aby było ich więcej (kiedyś byłem na diecie niełączenia i przy 4 posiłkach w miesiąc schudłem 10kg ale to już inna historia) a poza tym nie mam niestety czasu tak często jeść i gotować (a co uwielbiam robić) bo bardzo dużo pracuję. Również dlatego obiady są przygotowywane z mrożonek ale że w tabeli była tylko jedna i to w dodatku chińska to ją wybrałem ale korzystam z przynajmniej 4-5 rożnych...podobnie rzecz się ma z sosami pomidorowymi (kupuję tylko te droższe z naturalnych przecierów i bez konserwantów a nie jak np to dziadostwo Aspiro z Bidronki słodzone słodzikiem które mam wpisane w dietę z racji braku alternatyw ). W dni treningowe dieta ma ok 200kcal więcej. Bardzo Was proszę o sprawdzenie mojego menu i ewentualną korektę. Mnie się wydaję że chyba jest za dużo tłuszczu jak dla endomorfika i nie wiem co począć z wędzonymi rybami które po prostu uwielbiam :D

Moje zapotrzebowanie wyliczone ze wzorów przyjmując najniższe założenia to minimum 2600-2800kcal

Uploaded with ImageShack.com
Uploaded with ImageShack.com
Uploaded with ImageShack.com
Uploaded with ImageShack.com
Uploaded with ImageShack.com
Uploaded with ImageShack.com
Uploaded with ImageShack.com

Zmieniony przez - 2pac01 w dniu 2013-07-31 23:40:37

Zmieniony przez - 2pac01 w dniu 2013-07-31 23:44:31

Zmieniony przez - 2pac01 w dniu 2013-07-31 23:48:23

Zmieniony przez - 2pac01 w dniu 2013-07-31 23:54:19

Zmieniony przez - 2pac01 w dniu 2013-07-31 23:57:13
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 226 Wiek 39 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 9259
Zakończyłem trening Push/Pull i podjąłem decyzję o wypróbowaniu klasycznego Splita ale w troszkę mniej popularnej odsłonie. Trening 3 dni w tygodniu z progresją obciążenia. Każde ćwiczenie wykonuję w 4 seriach z powtórzeniami 10/10/8/8.

Dzień 1: Ramiona i ręce (27.12)

-militarne wyciskanie zza głowy stojąc 44/46.5kg
-wznosy bokiem sztangielkami siedząc 9kg
-podciąganie sztangi wzdłuż tułowia do szyji 17.5/19kg
-wyciskanie sztangi na płaskiej ławce wąsko 46.5/49kg
-francuz sztangą łamaną siedząc 25.5/28kg
-uginanie rąk ze sztangą łamaną stojąc 28/30.5kg
-uginanie rąk ze sztangielkami uchwytem młotkowym siedząc 15/17.5kg

Dzień 2: Nogi (29.12)

-przysiad ze sztangą na plecach 74/76.5kg
-martwy ciąg 84/86.5kg
-wykroki z obciążeniem 16.25/17.5kg
-grzybki 22.5/23.75kg
-wspięcia na palce stojąc 4x50

Dzień 3: Klata i plecy (30.12)

-wyciskanie sztangi na płaskiej ławce 64/66.5kg
-wyciskanie sztangielek na skośnej ławce 16.25/17.5kg
-pompki
-rozpiętki 16.25/17.5kg
-drążek nachwytem 4x9
-wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia 89/91.5kg
-wiosłowanie sztangielką jedną ręką 17.5/18.75kg

Dzień 1: Ramiona i ręce (04.01)

-militarne wyciskanie zza głowy stojąc 46.5/49kg
-wznosy bokiem sztangielkami siedząc 9kg
-podciąganie sztangi wzdłuż tułowia do szyji 19/21.5kg
-wyciskanie sztangi na płaskiej ławce wąsko 49/51.5kg
-francuz sztangą łamaną siedząc 28/30.5kg
-uginanie rąk ze sztangą łamaną stojąc 30.5/33kg
-uginanie rąk ze sztangielkami uchwytem młotkowym siedząc 17.5/20kg

Dzień 2: Nogi (05.01)

-przysiad ze sztangą na plecach 76.5/79kg
-martwy ciąg 86.5/89kg
-wykroki z obciążeniem 17.5/18.75kg
-grzybki 23.75/25kg
-wspięcia na palce stojąc 4x50

Dzień 3: Klata i plecy (06.01)

-wyciskanie sztangi na płaskiej ławce 66.5/69kg
-wyciskanie sztangielek na skośnej ławce 17.5/18.75kg
-pompki
-rozpiętki 17.5/18.75kg
-drążek nachwytem 4x9
-wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia 91.5/94kg
-wiosłowanie sztangielką jedną ręką 18.75/20kg

Dzień 1: Ramiona i ręce (11.01)

-militarne wyciskanie zza głowy stojąc 49/51.5kg
-wznosy bokiem sztangielkami siedząc 10.25kg
-podciąganie sztangi wzdłuż tułowia do szyji 21.5/24kg
-wyciskanie sztangi na płaskiej ławce wąsko 51.5/54kg
-francuz sztangą łamaną siedząc 30.5/33kg
-uginanie rąk ze sztangą łamaną stojąc 33/35.5kg
-uginanie rąk ze sztangielkami uchwytem młotkowym siedząc 20/22.5kg

Dzień 2: Nogi (12.01)

-przysiad ze sztangą na plecach 79/81.5kg
-martwy ciąg 89/91.5kg
-wykroki z obciążeniem 18.75/20kg
-grzybki 25/26.25kg
-wspięcia na palce stojąc 4x50

Dzień 3: Klata i plecy (13.01)

-wyciskanie sztangi na płaskiej ławce 69/71.5kg
-wyciskanie sztangielek na skośnej ławce 18.75/20kg
-pompki 4x10
-rozpiętki 18.75/20kg
-drążek nachwytem 4x9
-wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia 94/96.5kg
-wiosłowanie sztangielką jedną ręką 20/21.25kg

Dzień 1: Ramiona i ręce (18.01)

-militarne wyciskanie zza głowy stojąc 51.5/54kg
-wznosy bokiem sztangielkami siedząc 11.5kg
-podciąganie sztangi wzdłuż tułowia do szyji 24/26.5kg
-wyciskanie sztangi na płaskiej ławce wąsko 54/56.5kg
-francuz sztangą łamaną siedząc 33/35.5kg
-uginanie rąk ze sztangą łamaną stojąc 35.5/38kg
-uginanie rąk ze sztangielkami uchwytem młotkowym siedząc 22.5/23.75kg

Dzień 2: Nogi (12.01)

-przysiad ze sztangą na plecach 81.5/84kg
-martwy ciąg 91.5/94kg
-wykroki z obciążeniem 20/21.25kg
-grzybki 26.25/27.5kg
-wspięcia na palce stojąc 4x50


Zmieniony przez - 2pac01 w dniu 2019-01-19 15:40:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
byłes w dziale "Trening w domowych warunkach" ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 226 Wiek 39 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 9259
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1317 Wiek 42 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10205
Po co wsypujesz te odpady pod postacią otrębów? Pełnoziarniste ryże/makarony + 600g warzyw dziennie spokojnie wyrabiają dzienną normę na błonnik. Dieta bogatoresztkowa może Ci tylko zaszkodzić, tym bardziej że ładujesz tych otrębów sporo.
Wywal rodzynki. Wywal masło orzechowe - a na pewno nie takie ilości, 50g? Poważnie?
Ser Gouda też idzie do odstawki - znajdź sobie lepsze źródła tłuszczy.
Jogurt jako posiłek?
Mięso mielone zrób sobie sam, te gotowe to w większości odpady - szkoda kasy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
Ogolnie brakuje Ci podstaw co do żarcia i treningu., Moze odwiedź odpowiednie działy, poczytaj tematy podwieszone, co?

Zmieniony przez - adzik123 w dniu 2013-08-14 18:34:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 226 Wiek 39 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 9259
dieta którą tutaj widzisz powstała właśnie w oparciu o te wszystkie artykuły...nie twierdzę że jest idealna ale mam nadzieję powoli ją doszlifować :D miło mi będzie jak podpowiesz co jest źle albo chociaż wskażesz miejsce w którym jest błąd...starałem się dostosować do wytycznych mówiących że w każdym posiłku oprócz około treningowych dużo warzyw i owoców świeżych, na noc tylko białko i tłuszcz, co do pozostałych posiłków to jak najwięcej białka pochodzenia zwierzęcego a po treningu troszkę cukrów prostych :D mam również wzgląd na tych 12 grup produktowych z diety ABS jako że nikt nie mówił o nich źle. Podkreślę jeszcze raz w kwestii treningu że nie posiadam nawet złamanego hantla więc wszystkie ćwiczenia są wzorowane na ABS...nową poprawioną dietę jutro wieczorem wrzucę bo niestety wyczerpał mi się limit na internet a stałego łącza jeszcze nie mam...co do żółtego sera to traktowałem go jako dobre i bogate źródło białka ale spoko...usunę, co do masła orzechowego to przeczytałem że jest bardzo zdrowe i należy je spożywać po treningu więc dodałem...ale nie 50g a 30g...wkradł się błąd...o otrębach (kupuje Sante pszenne) czytam w samych superlatywach więc myślałem że będą ok jako źródło błonnika ale i witamin. Jeśli natomiast chodzi o jogurt to w moich poprzednich dietach układanych m.in. przez dietetyka występował on często jako osobny posiłek więc uważałem że i w tym wypadku będzie ok bo przecież zawiera porcję białka, tłuszczu i węgli ale może po prostu coś do niego dodać? suszone owoce? chodzi tylko i wyłącznie o łatwość pozyskania i dostępność podczas pracy...nie mam czasu przygotowywać wszystkich 5 porcji jako złożone dania...z samym obiadem mam problem bo wypada w godzinach zamykania sklepu...
I na koniec moje wyniki po dzisiejszym bilansie miesięcznym(dopuszczam błąd pomiaru gdyż muszę to zrobić sam):

Waga:105kg
Obwód w pasie:109cm
Obwód uda:64cm
Obwód klatki:109cm
Obwód bicepsa:34cm
Obwód bioder:103cm
Obwód przedramienia:30cm
Obwód łydki:43cm

czyli są postępy i to cieszy mnie najbardziej (co do samego treningu siłowego zwiększyłem ilość powtórzeń do 20 w obu seriach a w dni kiedy mam wycieczkę/spacer ćwiczenia na brzuch wykonuję w 25 powtórzeniach)


Zmieniony przez - 2pac01 w dniu 2013-09-05 02:25:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1317 Wiek 42 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10205
2pac01
dieta którą tutaj widzisz powstała właśnie w oparciu o te wszystkie artykuły...nie twierdzę że jest idealna ale mam nadzieję powoli ją doszlifować :D miło mi będzie jak podpowiesz co jest źle albo chociaż wskażesz miejsce w którym jest błąd...starałem się dostosować do wytycznych mówiących że w każdym posiłku oprócz około treningowych dużo warzyw i owoców świeżych, na noc tylko białko i tłuszcz, co do pozostałych posiłków to jak najwięcej białka pochodzenia zwierzęcego a po treningu troszkę cukrów prostych :D mam również wzgląd na tych 12 grup produktowych z diety ABS jako że nikt nie mówił o nich źle. Podkreślę jeszcze raz w kwestii treningu że nie posiadam nawet złamanego hantla więc wszystkie ćwiczenia są wzorowane na ABS...nową poprawioną dietę jutro wieczorem wrzucę bo niestety wyczerpał mi się limit na internet a stałego łącza jeszcze nie mam...co do żółtego sera to traktowałem go jako dobre i bogate źródło białka ale spoko...usunę, co do masła orzechowego to przeczytałem że jest bardzo zdrowe i należy je spożywać po treningu więc dodałem...ale nie 50g a 30g...wkradł się błąd...o otrębach (kupuje Sante pszenne) czytam w samych superlatywach więc myślałem że będą ok jako źródło błonnika ale i witamin. Jeśli natomiast chodzi o jogurt to w moich poprzednich dietach układanych m.in. przez dietetyka występował on często jako osobny posiłek więc uważałem że i w tym wypadku będzie ok bo przecież zawiera porcję białka, tłuszczu i węgli ale może po prostu coś do niego dodać? suszone owoce? chodzi tylko i wyłącznie o łatwość pozyskania i dostępność podczas pracy...nie mam czasu przygotowywać wszystkich 5 porcji jako złożone dania...z samym obiadem mam problem bo wypada w godzinach zamykania sklepu...
I na koniec moje wyniki po dzisiejszym bilansie miesięcznym(dopuszczam błąd pomiaru gdyż muszę to zrobić sam):

Zmieniony przez - 2pac01 w dniu 2013-09-05 02:25:43


Jogurt to nie jest posiłek. Płatki kukurydziane i rodzynki (50g?) to w zasadzie cukier. Masło orzechowe nie jest dobrym źródłem tłuszczy, tak samo żółty ser. Kupowanie otrębów jest zupełnie bez sensu, pół kilograma warzyw + produkty pełnoziarniste załatwi Ci sprawę błonnika. Chyba musisz przeczytać te kilka artykułów jeszcze raz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 226 Wiek 39 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 9259
Dzięki za odpowiedź...postaram się jeszcze raz podejść do tematu i wprowadzić zmiany w drugim śniadaniu i posiłku po treningu. Jak już wszystko jeszcze raz sobie poukładam to wkleję menu raz jeszcze. Tak na marginesie to w żadnym z artykułów które czytałem nikt nie pisał źle o serze czy rodzynkach a wręcz je polecano jako zamiennik cukru...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 226 Wiek 39 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 9259
Drodzy forumowicze. Od ostatniego wpisu minął już prawie rok. Chciałem pokrótce napisać co się ze mną przez ten czas działo i jakie przyniosło efekty. A więc od początku. Końcem września ubiegłego roku postanowiłem zrezygnować z dalszych ćwiczeń ABS i zacząć przygodę z bieganiem. Dieta w zasadzie nie uległa większym modyfikacjom poza wywaleniem podwieczorku (z braku czasu na przyrządzanie). Na początku trenowałem 3x w tyg po 6 km. Oczywiście nie wspominam o początkowej fazie truchtania na zmianę z szybkim marszem. W kolejnych miesiącach zwiększałem dystans. Stopniowo o 2 km. Zamieniłem także drogi asfaltowe na tereny trawiasto/błotniste (wał przeciwpowodziowy) oraz tereny górskie. Obecnie biegam co drugi dzień dystans 14km. Średnia prędkość w/g Endomondo to ok 5:30-6 min/km czyli to ok 1.20h biegania. Moja waga osiągnęła wynik 83kg. W sumie przez ponad rok schudłem ponad 40!!! kg. Jak zawsze w takich wypadkach pozostaje jeden poważny problem. Problem skóry. Szczególnie na brzuchu i rękach. Od lipca postanowiłem wrócić do ćwiczeń ABS na klatkę i brzuch. Obecnie wykonuję je na zmianę z bieganiem w/g stałego schematu bieg/abs/bieg/abs...itd.

Co do samych ćwiczeń to są to pompki z szerokim i wąskim rozstawem oraz podciąganie się z pozycji leżącej na drążku z nadchwytem każde ćwiczenie 3 serie po 15 powtórzeń bo tyle daję radę. Absy na brzuch to zestaw podstawowych 8 ćwiczeń wykonywanych w jednej serii po 20 powtórzeń. Ćwiczenia trwają ogólnie ok 40min. Na więcej po prostu nie mam już siły ani czasu.

Cały czas stosuję nie chcę powiedzieć dietę ale system racjonalnego odżywiania. W dni kiedy ćwiczę jem ok 2300kcal a gdy biegam ok 3000kcal bo jeszcze doliczam cukier i mleko do kawy itp. Waga obecnie od kilku miesięcy stoi w miejscu. Nie chcę zbyt mocno się rozpisywać o diecie ale co najważniejsze. Śniadania to zawsze na zmianę płatki owsiane/kanapki z żytniego pieczywa, drugie śniadania to duży jogurt naturalny z musli i otrębami/ bułka pełnoziarnista z warzywami i kurczakiem bądź dziczyzną do której mam dostęp. Obiady to zawsze min 400g czystego mięsa (drób, świnia, wołowe) w różnych kombinacjach z min 500g warzyw świeżych/surówek i dodatkowo w dni kiedy biegam 100g suchego makaronu pełnoziarnistego/ryżu brązowego. Kolacje to zawsze biały ser min 250g lub bunc (ser owczy podobny do białego) i dla urozmaicenia troszkę warzyw z marynat typu oliwki, kapary itp (nie mają cukru) z pestkami słonecznika albo 2 jajka i ryba typu mintaj na parze ok 400g. Dodatkowo w dni kiedy biegam jem jeszcze jeden posiłek albo godzinę przed albo po treningu w zależności od układu dnia. Przeważnie jest to kanapka taka jak na drugie śniadanie.

Podczas redukcji tkanki tłuszczowej pozbyłem się nie tylko tłuszczu ale i mięśni. Chciałbym je teraz troszkę odbudować i nabrać rzeźby. Nie zależy mi na postawnej budowie. Chciałbym być po prostu troszkę wyrzeźbiony. Powiedzcie mi proszę co powinienem teraz zrobić. Przy 186cm ważę 83kg. Czy powinienem ograniczyć bieganie? Czy powinienem zmodyfikować jakoś dietę?

Dieta którą stosowałem i w zasadzie dalej stosuje oparta jest o wątek Ellis: https://www.sfd.pl/Zbilansowana_dieta_redukcyjna-t231127.html

Współczynnik BF w zależności od kalkulatora:12-20%
Waga:83kg
Obwód w pasie:83cm
Obwód uda:56cm
Obwód klatki:97cm
Obwód bicepsa:31cm
Obwód bioder:91cm
Obwód przedramienia:28cm
Obwód łydki:40cm


Tak wyglądałem gdy zaczynałem ćwiczyć:





A tak wyglądam obecnie:

























Zmieniony przez - 2pac01 w dniu 2014-09-09 16:28:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 226 Wiek 39 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 9259
Nowa dieta od poniedziałku. Mniej węgli a więcej białka. Wstawka obejmuje 2 naprzemiennie stosowane zestawy. Nie obejmuje natomiast posiłku przedtreningowego który składa się przede wszystkim z cukrów prostych a że za każdym razem jest to coś innego nie chcę już wypisywać (np. ryż na mleku z bananem, kanapka z masłem orzechowym itp)










Współczynnik BF w zależności od kalkulatora:12-20%
Waga:85kg
Obwód w pasie:84cm
Obwód uda: 58cm
Obwód klatki: 101cm
Obwód bicepsa:32cm
Obwód bioder:92cm
Obwód przedramienia:29cm
Obwód łydki:42cm


Zmieniony przez - 2pac01 w dniu 2014-09-09 19:19:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
Kiełbasa itd - myślę, że trzeba by to wyczyścić
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem z dłoniami

Następny temat

Przemęczenie organizmu - wracam po roku

Wiecej