SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

###DZIENNIK### - Igor93 - redukcja

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2274

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 181
Wiek: 18 lat
Waga: 90 kg
Wzrost: 186 cm
Staż treningowy:

Sporo tu do opisania, mniej więcej 2, 3 lata temu, odbyłem swoją pierwszą redukcję - start od 98 kg i wzrostu ok. 180 + ew. niewiele więcej. Końcowy efekt to w szczytowym punkcie ok. 87 kg. Polegało to na zmianie diety - tzn. na ogólnym poprawieniu jakości odżywiania, bez dokładnych wyliczeń + ogólnorozwojowa siłownia (też niestety bez planu), bieganie i inne dodatkowe ćwiczenia.

Po pewnym czasie z powodu lenistwa i lekkiego sabotażu rodziców wróciłem do 98 kg (chociaż to też trochę inaczej wyglądało niż poprzednie 98).

Od stycznia do września trenowałem Muay Thai - dzięki temu udało mi się znowu dojść w szczytowym momencie do 87 kg. Oczywiście ogólny rozwój kondycji itd. We wrześniu pewne problemy z płatnościami i trochę wypalenia, które trwało do mniej więcej teraz.

Obwód pasa: 99 cm
Obwód klaty: 98 cm
Obwód uda: 55 cm
Obwód łydki: 45 cm
Łapa: 33 cm
Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często): MT od stycznia 2011 - wrzesień 2011 - w różnych częstotliwościach, zależy jaki był plan treningów 2, 3 lub nawet 4 (w okresie wakacji) treningi w tygodniu.
Ograniczenia żywieniowe(uczulenia, choroby): brak
Stan zdrowia: dobry
Preferowane formy aktywności fizycznej: Siłownia, pływanie, bieganie, okazjonalnie squash (bo to drogi sport :D), worek treningowy (na siłowni)
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: brak
Stosowane wcześniej diety/rozklad b/w/t: zmiany w diecie polegały na polepszeniu jakości żywienia z racji tego, że byłem trochę zapuszczony to oczywiście to skutkowało. Na obecną chwilę to trochę za mało.
Wrażliwość na stymulanty: brak, ale nie jestem tym zainteresowany
Możliwosci finansowe: Oczywiście niezbyt duże, chociaż teraz na start przeznaczam maksymalnie 200 zł.

Cel/problem/opis:

Część kwestii oczywiście już zawarłem powyżej. Moim celem jest teraz w pierwszej kolejności poprawa sylwetki. Jako checkpoint postawiłem sobie koniec stycznia (studniówka :D - zawsze jakiś dodatkowy motywator). Oczywiście później nadal zamierzam uprawiać sport, nie wiem jeszcze w jakim charakterze, szczególnie ze względu na zbliżającą się maturę w związku z tym prawdopodobnie wybiorę coś co pozwoli elastycznie operować czasem - czyli pewnie zostanie tak jak jest a po maturze prawdopodobnie powrót do Muay Thai lub ew. jakiś inny sport walki. Chciałbym zacząć w przyszłym tygodniu (nie wiem jeszcze kiedy wypłatę dostanę, ale myślę, że coś pokombinuje).

Diety ani planu jeszcze nie rozpisałem, jak znajdę chwilę, żeby się tym zająć to oczywiście wkleję tutaj - jak najszybciej się będzie dało.

W domu dostępną mam sokowirówkę i chciałbym to wykorzystać. Zakupić chcę jakąś w miarę tanią wagę kuchenną, aby móc optymalnie ustalić i prowadzić dietę.

http://www.fitnessclub-tychy.yoyo.pl | http://www.facebook.com/pages/CLUB-GYM-Fitness/141958262513784?sk=wall - siłownia, na którą najprawdopodobniej się wybiorę. Ważne jest dla mnie to, że jest tam dostępny worek treningowy.

Z suplementów w zasadzie za wiele mnie nie interesuje, jedynie Omega 3, 6, 9 z Treca. No i zamierzam również kupić Isofaster z tej samej firmy, ale to oczywiście izotonik.

Ćwiczyć zamierzam najprawdopodobniej we wtorek, czwartek i sobotę - na siłowni. Do tego prawdopodobnie mógłbym wpleść basen w inne dni - dopóki mi starczy kasy, którą mam na karnecie/karcie. Myślę, że przynajmniej na miesiąc tam jest (musiałbym sprawdzić na basenie). Okazjonalnie chętnie wybrał bym się na squasha, ale to raczej nie jest warte głębszej wzmianki, bo pewnie nie będzie to częściej niż raz, dwa razy w miesiącu (niestety, jest to drogi sport).

Rozpisałem się trochę, mam nadzieję, że wszystko co potrzebne tutaj zawarłem.

Pozdrawiam

Zmieniony przez - Igor93 w dniu 2011-11-30 22:32:07

Zmieniony przez - Igor93 w dniu 2011-11-30 22:32:22

Per aspera ad astra.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wrzuć jeszcze jadłospis, trening i fotki.
A poza tym 'Powodzenia'
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
Dokładnie wrzuć a ocenimy ;) Wytrwałości:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 7954 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 46406
j/w
Powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 716 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 10215
Również zycze powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 181
Dobra, mam już foty, postaram się dzisiaj, albo jutro wrzucić plan treningowy a później dietę.

http://i44.tinypic.com/jpyfia.jpg

http://i41.tinypic.com/24w4ugm.jpg

http://i41.tinypic.com/sx2lbr.jpg

Zmieniony przez - Igor93 w dniu 2011-12-01 20:27:08

Per aspera ad astra.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
Jest nad czym pracować, czekam na diete i trening
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 181
Dzięki za wsparcie. Poniżej trening i przykładowa dieta, mam nadzieję, że nie ma za dużo błędów :).

pon - aeroby/hiit
śr, pt - basen
wtorek, czw, sobota - siłownia:

wtorek ( klata, plecy, brzuch) :
1. wyciskanie sztangi w leżeniu - ławka pozioma
2. wyciskanie sztangielek w leżeniu na ławce skośnej głową w dół
3. rozpiętki, ławka prosta
4. sztanga, ławka pozioma, wąski uchwyt

5. skłony w leżeniu głową w dół
6. unoszenie nóg w zwisie na drążku

7. wiosłowanie -> podciąganie sztangielek/sztangi
8. wznosy barków
9. podciągania końca sztangi w opadzie

+10 minut rowerek/bieżnia/worek itp.

czwartek (barki, ramiona, przedramiona) :

1. wyciskanie sztangielek
2. unoszenie sztangielek bokiem w górę
3. unoszenie sztangielek w opadzie tułowia

4. uginanie ramion ze sztangielkami stojąc podchwytem
5. uginanie ramion ze sztangą nachwytem na modlitewniku

6. prostowanie ramion na wyciągu stojąc
7. wyciskanie francuskie jednorącz sztangielki w siadzie
8. prostowanie ramienia ze sztangielką w opadzie tułowia

+10 minut rowerek/bieżnia/worek itp.

sobota (nogi - uda, łydki...) :

1. wspięcia na palce w staniu
2. odwrotne

3. przysiady ze sztangą na barkach
4. Hack przysiady
5. uginanie nóg w leżeniu
6. odwodzenie nogi w tył

+15 minut rowerek/bieżnia/worek itp.




I (śniadanie) - 600 kcal - 250 ml mleka, 80 g płaktów, banan
II (2-gie śniadanie) - 400 kcal - batonik musli, 2 mandarynki
III - 400 kcal - kanapka, chleb orkiszowy, ser, ogórek
IV (obiad) - 600 kcal - ziemniaki 200, 150 wątróbki, reszta z jakichś warzyw
V (przed treningowy) - 450 kcal - ryż gotowany 200g, pierś z kurczaka 150 g
VI (po treningowy) - 450 kcal - 4 wafle ryżowe, jabłko, dwa jajka gotowane
VII (kolacja) - 100 kcal - serek wiejski, marchewka


Wczoraj były jakieś przygody żołądkowe, mam nadzieję, że nic poważnego i nie opóźni mi to startu.

Zmieniony przez - Igor93 w dniu 2011-12-02 21:55:17

Per aspera ad astra.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 181
Stan na dziś - 94 cm w pasie + 87,9 kg przy niestety nie do końca wykonanym planie, ale myślę, że i tak jest całkiem nieźle.

Per aspera ad astra.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening

Następny temat

Wewnetrzne miesnie klatki

WHEY premium